Prosinec 2006

Nabozenstva a bohovia

26. prosince 2006 v 18:44
Je čas Vianoc a s tým súvisiace možné výročie Kristovho narodenia.Prečo sa hovori že Ježiš sa narodil 24.decembra? Nenarodil sa nahodou 25.decembra? Historici sa doteraz nevedia zhodnut na roku jeho narodenia. Mohol sa narodit v roku 2 n.l. ale aj v roku 6 p.n.l. Nie len mne, ale aj ostatnym Vianoce nepripadaju ako sviatky pokoja či rodinnej pohody, ale ako excelentne obdobie pre obhodnikov, sami stres a zhon. Vianoce uz davno nie su tym, cim boli. No aj tak sa na tieto dni v roku velmi tesim. A je tu este jedna otazka. Naozaj sa narodil Jezis? Existoval vobec niekto taky? Existuje boh? Kazde nabozenstvo ma ineho boha a veriaci su presvedceni len o tom ich. Takze nad Europou by bol Jezis,nad Cinou a ostatnymi budhstickymi krajinami Budha, nad moslimskymi krajinami Allah atd. Z toho vyplyva ze, bohovia by mali mat podelene uzemia. No nie je to blbost? Podla mna je bud jeden alebo ziadny. Ale to je na dlhu debatu. V minulosti malo nabozenstvo velku ulohu. Drzalo aky taky pokoj na zemi, aj ked bolo kvoli nemu mnoho zbytocnych vojen. Ludia boli aspon motivovani, ze ked sa budu dobre spravat a budu zit skromne, dostanu sa do neba. Dnes, ked su uz zakony, ktore usmernuju ludske spravanie, je nabozenstvo zbytocne. Dodava len vieru ludom, ze raz svet bude lepsi, ze Boh ich zachrani, vylieci. Zbytocne dnes tisice ludi zomiera kvoli nabozenskym nepokojom. Cirkev kradne kde len moze, knazi su pedofilni. V prisnych moslimskych krajinach akou je napriklad Saudska arabia su zeny utlacane, povazovane za majetok, bite, bezpravne, pripadne s minimalnymi pravami. V Afrike zeny podstupuju obriezku, co je mimoriadne bolestive. Kvoli nedostatocnej hygiene dostanu infekciu a zomru. Kolko milionov Zidov zomrelo v druhej svetovej vojne? Kolko milionov ludi v strachu pred násilím, sužovaní nezamestnanosťou a nedostatkom peňazí navždy opúšťajú svoje rodisko? Je nabozenstvo naozaj dnes take potrebne?...

Satan a vyvolávání duchu - trocha praxe z čech

21. prosince 2006 v 18:02 | sabeth |  Stories from my life
"Příběh, co Vám teď napíšu se se mnou táhne už od 6.11.04 až do teď a nuda, ta to opravdu není...

O vyvolávání duchů jsem hodně četla, začala jsem s tím zhruba v září tohoto roku, nikdy se nic špatného nestalo, občas jsme s kámoškama (vyvoláváme na internátu) vyvolaly ducha, který si z nác dělal jen srandu, ale jakmile jsme v tom měly víc zkušenností, začalo se nám dařit vyvolávat i vyšší duchy. Řekly jsme si ale, že nikdy nevyvoláme satana. Ducha jsme vždycky úspěšně vyvolaly i odvolaly! Nejčastěji jsme vyvolávaly mýho dědu. Ptaly jsme se ho i na budoucnost, řekl mi, že umřu za deset let a že mě někdo zabije. Jsem s tím vcelku spokojená, nevím proč, ale dožít se 26 mi stačí.

6.listopadu slavila kamarádka narozeniny, oslava proběhla u ní doma, já, ještě jedna kámoška a kámoš jsme šli vyvolávat do jejího pokoje, všechno probíhalo bez problémů, vyvolali jsme mýho dědu, vyššího ducha, který mě má hodně rád a vždycky se mi ho podaří úspěšně napoprvé jak vyvolat tak odvolat, po chvíli za námi přišel kamarád J. Chvíli si z nás dělal legraci, protože na to nevěřil, ale najednou se začal třepat, obrátily se mu oči tak že měl jen bělmo a začal mluvit nějakým starým cizím jazykem. Řekla jsem jedné kamarádce ať si na něho lehne a drží ho aby si neublížil, ducha jsme odvolali. Kamarád J. se přestal klepat a vrátil se do normálu, mysleli jsme si, že to bude v pohodě a šli jsme se bavit mezi ostatní hosty.

Asi po půl hodině od toho incidentu jsem s J. zůstala sama, zase se začal třepat, obrátil ty oči znovu, chytl mě tak že to vcelku dost bolelo a začal na mě mluvit zase v tom cizím jazyce. Propleskla sem ho a křičela na něj že mu nerozumím, po chvíli na mě začal mluvit česky. Připadal mi, jakoby se do něj převtělili dva duchové. Satan a jeho tlumočník, Satan mluvil tím jazykem, vždycky když říkal nějaké slovo kde bylo "S" tak to znělo tak vysyčeně, jako had! A pak jeho tlumočník a ten mluvil česky, v tu chvíli měl oči normální. Řekl mi: J.:"Probudilas ho, je v něm! Chce tě!" Zeptala sem se ho kdo v něm je, a J. na to odpověděl "ON". Tyhle stavy se mu v různých intervalech vracely, vždycky se předtím začal třepat, nemusela sem s ním být sama aby mi tohle říkal, ale nesměl ýt v espolečnosti více jak tří lidí, prostě když sem s ním byla já a ještě kámoška co sme vyvolávaly tak mi to říkal taky, ale říkal to jenom mě, alespoň mám několik svědků. Několikrát jsme spolu stáli na balkóně, pochopila sem totiž že mi chce něco říct, tak jsem se s ním snažila být sama, dodnes se divím, že jsem se ho vůbec nebála. Když se do toho stavu zase vrátil, říkal: "16 let ho drží v sobě, se mno a s tebou zemře v hrobě" Pak omdlel, šla sem si pro vodu a polila ho, když se probudil tak do mě vrazil a málem mě shodil z balkóna, od té doby mám jizvu na noze která se vůbec nehojí! Několikrát taky opakoval: "říkal ti to celou dobu, ale tys ho neslyšela, nechtělas mu rozumět", atd, tohle často opakoval, pak začal opakovat: "Chce ti to dát, mám ti to předat" tohle strašně dlouho opakoval a pořád nechtěl říct co....pak, po nějaký době řekl: "chce ti dát smrt!" a řekl to s takovým výrazem v očích, že sem se vážně strašně vyděsila. Pak taky opakoval, že jsem jeho spása. Na konci oslavy, když jsme zase zůstali sami se mě zaptal, jestli věřím v boha, když sem mu řekla že ne, řekl: "Jaktože ne, vždyť ho v tobě vidím!" a pak vzal z nástěnky špendlík a začal mi s ním vyhrožovat, tak jsem se radši zvedla a odešla, kámoška mi pak řekla, že ten špendlík
do místa, kde sem byla já. Holky ho zdržely aby mi něco neudělal, a jelikož bydlím asi 400m od místa oslavy, tak sem domů doběhla. Kamarádka mi pak volala, jestli už jsem doma, že ho neudržely a že vyběhl za mnou aniž by se obul a oblíkl.

Pak mi od něj došla SMSka: J.: Co ste to se mnou udělali? napsala sem mu ať na to nemyslí, aby se mu ten stav zase nevrátil, když jde domů. Napsal: "Mas svuj cas..ale on ne.tak se me a pa.zas nekdy." přišlo mi že to psal jakoby v tranzu, a ten zbytek sms v normalu. Druhý den ráno sem mu napsala jestli si pamatuje co dělal a jak mu je. Smsky co mi od něj došly byly v pořádku, ale prý doma pokreslil zdi klikyhákama. Večer mi ale od něj bez toho abych ho nějak vyprovokovala zase došla sms: Myslis ze vo nem nevim?Myslim zes to nemela delat!" kdyz sem mu napsala at toho necha tak mi napsal bez mezer: jensimeprobudila! Dalsi takovy smsky uz nebyly. Když sem pak o týden později byla za ním, doma na zdi měl nakresleny pentagram cerne magie - s hlavou kozla, satana. Ale nic si z oslavy nepamatoval.

Pak už bylo všechno v pohodě, řekla sem ale, že už nikdy nebudu vyvolávat. Holkám na intru sem všechno do posledního detailu řekla. 16.listopadu jsme jeli pařit na chatu ke kámošce z intru. Večer mě holky překecaly, abych s nima vyvolávala, že vyvoláme mýho dědu, jako vždycky, a aspoň se dozvím co to s tím kámošem a Satanem mělo znamenat. Vyvolaly jsme teda dědu, ale najednou to začalo psát 666. Tak jsme si povídaly se Satanem, řekl že nám nechce nic udělat. Kámoška ho cítila od začátku, ještě když se neozval, tak říkala, on tady je! To co mi řekl (napsal) mi vcelku vyrazilo dech! Řekl, že jsem jeho spása, že jsem se narodila pro to, abych pro něj zemřela. Že za těch 10 let kdy mám zemřít, mě zabije on, a tím se spasí od věčnosti. Tím že pak nastane vymírání zla jak na Zemi, tak v posmrtném životě. Zeptala jsem se ho, proč mě teda nezabil, hned jakmile jsem se narodila. Proč čeká dalších 26 let na to, aby se spasil. On řekl, že jsem tady taky pro to, abych něco dokázala. Můj sen je stát se kryptozooložkou, on řekl, že něco objevím. Pořád dokola mi v hlavě zněla dvě slova, a to: "chasay Satan" , řekla jsem je kamarádce, která je silně věřící, a jí okamžitě vyhrkly slzy z očí. On jí začal psát "nedělej to", když se ho zeptala co nemá dělat, řekl "prostě to nedělej", pak jsme se ho ptaly, co znamenají ty dvě slova, napsal že to je "oddej se Satanovi". Tak jsme tak nějak pochopily, že se mu nemá oddávat. Povídaly jsme si s ním asi dvě hodiny, jakmile byla půlnoc, odešel sám, bez odvolávání.

Když jsme se vrátili na intr. Všechno jsem holkám řekla. Pročetly jsme si pár knížek, jestli nenajdem nějaký souvislosti. Nic. Holky vyvolávaly dál. Já u toho nikdy nejsem. Vždycky vyvolají nějakého dobrého ducha, ale jakmile dám prsty na ten předmět, který se pohybuje, začne to psát 666. Přijde vždycky když tohle udělám, aniž by ho někdo vyvolal.

Teď se dějí strašně divné věci:
1, jdu po ulici se dvouma kámošema a jednou kámoškou - všichni z intru - bavíme se o něčem, když padne slovo Satan, zhasne celá ulic. Pak se pomalu rožíná jedna lampa po druhé směrem k nám.
2, přišla jsem k té věřící kamarádce na pokoj, řekla jsem jí o tom jak zhasla ta ulic, a najednou zhaslo světlo u ní v pokoji, ona začala ječet a vyběhla z pokoje, že prý když se na mě v té tmě podívala, tak viděla něco hrozného, že sem to nebyla já!
3, od té doby zhasínají v mé blízkosti světla pořád. Ta věřící kámoška okolo sebe vždycky když je tma, nebo není úplně světlo, vidí černé postavičky, jak se vraždí. Vždycky se rozbrečí, a říká slovo vražda, pokaždé ji musíme uklidňovat.
4, ta věřící kamarádka se mu chce pomstít, tvrdí, že jí ničí život, protože je věřící, a on přece boha nesnáší. Prý má plán jak se mu pomstít. ten ale nechce nikomu říct, ani mě, že by nevyšel a že by zradila sama sebe kdyby mi to řekla. Řekla mi jen, že ho nemůže zabít, ale že ho strašně zklame, že mu vezme to nejdražší, co má. Víc mi neřekla.
5, ještě ten večer mi holky na pokoji řekly, že se jim svěřila: myslí si, že je nějaká generace Ježíše, tudíž i boha, a já že jsem zástupce Satana, a že mi dvě máme svést nějaký boj, holky chcou, abych se jí radši vyhýbala. Tak to taky tak dělám. Jmenuje se Michaela
- včera sem se dívala ne internetu na význam jmen - znamená to podobná Bohu, vcelku mě to dostalo, já se jmenuju Nikola, to znamená vítězství, a kámoška, která s nama vyvolávala na té chatě, je Dana, to znamená soudkyně. Možná je to jen náhoda, nevím co si o tom mám myslet.
6, moje spolubydlící na pokoji si ve škole nakreslila na A5 nápis Satan, různě to vyzdobila atd., ten papír pak dala za plakát na pokoji, ten plakát má na zdi nad lampičkou, nad postelí. Papír za tím plakátem vydržel týden, už se na něj i zapomnělo. Večer jsme se se spolubydlící bavily o satanovi, zhaslo světlo, takže jsme měly jen světlo z venku od lamp. A najednou ten papír zpod toho plakátu vypadl, a naprosto ladným pohybem spadl mezi naše postele. Strašně jsme se vyděsily. Pak jsme si zkusily znovu dát za ten plakát A5 tak jak to tam bylo předtím. Když ten papír ale vypadl, štrejchl o tu lampičku a spadl za postel. Takže to taky asi náhoda nebyla. Pak začala praskat skřín. Radši jsme odešly spát do jiného pokoje, tam zase začalo praskat topení, ale nám už se chtělo spát, tak jsme se přestaly vnímat a usly."

Pozn.:
Dopis je uveřejněn na přání autorky, která nám ho zaslala na sklonku roku 2004 na adresu redakce, cítila, že je třeba se o těchto věcech netajit...
Upozorňujeme ještě čtenáře dychtivé odsoudit výše napsané, že praxe opravdu nebývá o nic méně šílená, že informace jsou i přes svoji obsáhlost stále ještě kusé k jakémukoli hodnocení a že komiksovost satanských událostí není nijak v rozporu s jejich realističností (obvykle spíše vypovídá o nezralosti a neznalosti zúčastněných osob než že by zpochybňovala jejich pravdomluvnost)

red & Sirius - společnost zkoumající paranormální aktivity

Vyvolané navždy neodvoláš

21. prosince 2006 v 17:24

Raz mi kdosy povedal že vyvolať ducha je ľahké ale nikdo nehovoril že aj nebezpečné.Zistila som to sama.Až na vlastnej koži.Vyvolala som istú pani Petiovú.A tá ma už rok prenasleduje.Najprv sa zjavil kríž potom ona sama,alebo ako posadnuté dievčatko.O svojej prítomnosti mi dala vedieť stále napr.keď sa pohibovala flaška.V poslednom čase mam v noci čudné pocity akoby ma niekdo tresol po hlave a potom akoby nejaká energia prúdila cez moje telo.Od hlavy k solar plexu a do nôh.Akoby som sa niekde vtedy prepadávala.Mám strach že sa ma chce zmocniť.Raz som sa s ňou skontaktovala pomocou kariet.Vyšlo mi že chce somnou spolupracovať a že ma niečo po čom túžim..

Vaša stručná charakteristika podľa Znamenia a Numerologie :

21. prosince 2006 v 17:03 | sabeth |  Stories from my life
Vodnár - slnečné znamenie v čínskom lunárnom kalendári zodpovedá tvorivému Tigrovi a vibrácií čísla 4. Je pevné vzdušné znamenie, nad ktorým panuje prekvapivý Urán s darom šiesteho zmyslu. Na tele vplýva na lýtka, členky a obehový systém. Vodnár zahŕňa intelekt, nové postupy práce, schopnosť sústredenia sa a zodpovedanie sa v prvom rade sebe. Berie život s humorom. Uznáva nekonvenčné priateľstvá

RYBY
(20.2. - 20.3.)
Ryby - v čínskom lunárnom kalendári zodpovedajú diplomatickému a citlivému Zajacovi. Ovláda ich záhadná planéta Neptún a vystihuje vibrácia čísla 7, ktoré má schopnosť prijímať z okolia pozitívnu, ale aj negatívnu energiu. Je pasívne premenlivé vodné znamenie. Na tele sú citlivé na nohy, hlavne prsty a chodidlá. Hľadia na svet zasnenými očami. Sú súcitné a ochotné vždy pomáhať iným.

BARAN
(21.3. - 20.4.)
Baran je základné ohnivé znamenie a v čínskom lunárnom kalendári zodpovedá umeleckému Drakovi. Ovláda ho bojovný Mars. Vibrácia čísla 9 umocňuje túžbu po poznaní. Na tele ovplyvňuje hlavu. Má v sebe značnú silu, životnosť, túžbu byť prvý a presadiť sa za každú cenu. V práci ani vo vzťahu nestráca zbytočne čas úvahami, ale koná. Bojovnosť občas ústi do agresivity, preto sa musí učiť taktu a tolerancii.

BÝK
(21.4. - 20.5.)
Býk v čínskom lunárnom kalendári zodpovedá múdremu Hadovi. Je pevným zemným znamením pod vplyvom pôvabnej vládkyne krásy a lásky - planéty Venuša a vyrovnanej 6. Na tele ovláda krk a tepny. Cení si materiálny svet, ktorý si dotvára podľa vlastných potrieb. V pracovnej oblasti inklinuje k povolaniam, ktoré vyžadujú zodpovednosť. Má výrazne svetské záľuby. Miluje všetko, čo je príjemné.

BLÍŽENCI
(21.5. - 21.6.)
Blíženci sú premenlivé vzdušné znamenie ovplyvňované intelektuálnym Merkúrom a vnímavou 5. V čínskom lunárnom kalendári toto slnečné znamenie zodpovedá spoločenskému Koňovi. Na tele ovplyvňuje pľúca, rebrá a ramená. Neustále sa o niečo zaujíma, skúma a život je pre neho vzrušujúci, prinášajúci mnoho nového. Charakterizuje ho zvedavosť a bystrosť. Verí vo veľkú lásku.

RAK
(22.6. - 22.7.)
Rak v čínskom zvieratníku zodpovedá blahobyt milujúcej Ovci. Vystihuje ho harmonická 2 a planéta Mesiac, ktorý symbolizuje morálny, pudový a duševný život. Je to základné vodné znamenie ovládajúce žalúdok a lymfatický systém. V práci má veľmi rozmanité sklony. Poskytuje pomoc a podporu, ale rovnako ju aj vyžaduje. Je prepojený s koreňmi, z ktorých vyrastal a stále sa vracia k domovu.

LEV
(23.7. - 23.8.)
Levv čínskom lunárnom zvieratníku zodpovedá dôvtipnej Opici. Ovláda ho Slnko a vibrácia čísla 1. Je pevné, aktívne, ohnivé znamenie ovplyvňujúce srdce, miechu a chrbát. Lev chce byť vedúcou osobnosťou, má originálne nápady a teší ho uznanie, rešpekt a úspech. Každá kritika sa ho nepríjemne dotýka. Láska a vášeň sú jeho slabou stránkou. Svojho partnera potrebujú mať len pre seba.

PANNA
(24.8. - 23.9.)
Panna v čínskom lunárnom kalendári zodpovedá znameniu Kohúta. Vystihuje ju vibrácia čísla 5 a na tele ovplyvňuje zažívací systém. Ovláda ju Merkúr, ktorý povzbudzuje myslenie, reč, intelekt, rýchlosť, umelecké sklony, obchodné nadanie a prefíkanosť. Panna je premenlivé zemné znamenie, je pre ňu charakteristické chladné uvažovanie, jemné spôsoby a uprednostňuje dobre naplánovanú stabilnú existenciu.

VÁHY
(24.9. - 23.10.)
Váhy sú aktívne základné vzdušné znamenie, v čínskom zvieratníku zastúpené Psom, čo znamená, že v živote okrem rovnováhy a spravodlivosti, hľadajú i intelektuálne uplatnenie. Ich znamenie ovplyvňuje číslo 6 a Venuša, vládkyňa krásy, lásky, manželstva a umenia. Po zdravotnej stránke Váhy ovládajú obličky a kožu. Sú spoločenskí a najlepšie sa cítia v partnerskom zväzku.

ŠKORPIÓN
(24.10. - 22.11.)
Škorpión v čínskom zvieratníku zodpovedá úprimnému a pôžitkárskemu Kancovi. Je pasívne pevné vodné znamenie, ktoré ovláda nevypočítateľné Pluto a vibrácia jemu zodpovedajúcej 0, ktorá predstavuje podstatu aktivizujúcu životnú energiu. Na tele ovláda panvovú oblasť. Poznanie je pre neho sila a znamená pre neho úspech. Tají v sebe búrlivé vášne a je schopný hlbokých citových zážitkov.

STRELEC
(23.11. - 21.12.)
Strelca vystihuje vibrácia spoločenskej 3 svojou spoločenskou povahou slnečné znamenie Strelca, ktorého ovláda Jupiter. V čínskom lunárnom kalendári Strelec zodpovedá šikovnému Potkanovi. Je aktívne premenlivé ohnivé znamenie, ktoré na tele ovláda bedrové kĺby a stehenné kosti. Charakterizuje ho otvorenosť a úprimnosť, tým je pre niektorých ľudí nepríjemný, no pre iných vyhľadávaný.

KOZOROŽEC
(22.12. - 20.1.)
Kozorožcovije priradená ambiciózna 8, ktorá umocňuje potrebu dodržiavania rovnováhy. V čínskom zvieratníku zodpovedá pracovitému Byvolovi a ovplyvňuje ho planéta času a múdrosti Saturn. Kozorožec je základné a zemné znamenie, ktoré na tele ovplyvňuje kosti, zuby, kolená a pokožku. Zameriava sa skôr na kariéru. Jeho zodpovednosť je tak veľká, že mu až znemožňuje spontánnu radosť.

kjasne emo vecicky

20. prosince 2006 v 22:47 | xXx_Sabeth_xXx |  EMO

Aka je emo music?

20. prosince 2006 v 16:41 | sabeth |  EMO
Emo je druh hudby, ktorý sa zakladá na otvorenom vyjadrení pocitov. Fanúšikovia tejto hudby sa nazývajú "emo kids". Emo je široký pojem, ktorý sa vzťahuje na veľa odlišných druhov hudby. Punk ovplyvnený emom nie je často nič iné, než melodický, úprimný, emocionálny punkrock. Ten často nemá žiadne spojenie s pôvodným emom, ktorý je charakterizovaný dlhými tiahnúcimi sa songami a vokálnym kontrastom medzi konvenčným spevom, ľahkým šeptom, štekavým revom a plačom alebo vzlykaním. Očistné oslobodenie emócií, ktoré je extrémne mocné a dráždivé. Texty ema sú väčšinou o nešťastnej láske, smrti, beznádeje, zrade, samovraždách, nenávisti a podobných radostiach života.
Emo sa delí na:
a) Emo
Často ma dvoch hlavných spevákov, charakteristických tvrdými riffami a precíteným (občas mierne patetickým) podaním songov. Napr. : Taking Back Sunday
b) Screamo
Podobne emu, avšak rovnako dôležitý ako spev je tam tak isto krik až rev. Ľahko ovplyvnený metalom a hardcorom. Napr. : Hawthorne Heights
c) Emocore
Gitarový punkrock stredného tempa s emocionálnymi vokálmi/textami. Často označovaný ako "post-hardcore", pretože ho hraje veľa muzikantov, ktorý sú unavení obmedzeniami hardcoru. Môže tak tiež používať popové prvky pre uhladený zvuk. Napr. : Atreyu
d) Post-emo indie rock
Novy obrat ema, ktorý je charakterizovaný "iskrivými" gitarami, ľahkými bicími a mäkkými vokálmi, menej drsný než iné druhy ema. Môže zabrúsiť do oblasti syntetizátorov a iných novovlnnych postupov. Napr. : The Get Up Kids
e) Hardcore emo
Extrémne hlasný, drsný, neprikrašľovaný druh ema. Charakterizovaný ohlušujúci spätnou väzbou, spontánnymi výbuchmi citu, maximálnym prahom revu a hustou distorciou elektrických gitár. Napr. : Comeback Kid

Ako vyzerá emo?

20. prosince 2006 v 16:27 | xXx_Sabeth_xXx |  EMO
Chcete byť EMO? Myslíte si, že ste EMO, lebo sa tak obliekate? Vyvediem vás z omylu. Musíte sa naozaj cítiť EMO, počúvať hudbu EMO, súhlasiť s názormi EMO, správať sa tak. Nebudem tu teraz vysvetľovať ako sa správajú emáci, to by ste mali pochopiť z ostatných článkov. Nie sú tu žiadne zásady. Tu vám len vysvetlím ako sa obliekajú emáci. Takže poďme na to:
Obuv: Väčšinou sa nosia číny alebo sk8ty. Najlepšia kombinácia je čieno- ružová, väčšinou sú ružové šnúrky. Číny sa zvyknú aj vlastnoručne pokresliť a popísať.Značky: Converse- All stars, DC, Etnies, ÉS, Vans, Adio...

Podkolienky a ponožky:

Zvyčajne sú pásikavé alebo kockované s lebkou. Najčastejšie farebné kombinácie sú čieno- ružová(ČR), čieno- červená(ČČ), čieno- biela (ČB).

Nohavice:

Nohavice by mali byť úzke a tmavé. Chlapci zvyknú nosiť dievčenské nohavice.
Opasok:
Nosí sa vybíjaný opasok s pyramídami, ostňami a reťazami. Taktiež može byť kockovaný ČB, ČČ, ČR
Tričko:
Väčšinou sú to tričká čiernej farby s obrázkom alebo skupinou. Pre chlapcov aj dievčatá platí, aby boli úzke a po pas. Značky: Zara, Bershka, Gap, Living dead solis,
Cool napisy na tricko:
  • i swallowed the spider to catch the fly
  • live here, with me, in this shirt
  • Kittens are overrated
  • let's go home and delete each other
  • Vegetarians are Eating the Rainforests
  • For more wtf slogans on t-shirts check out OMG Clothing.
Doplnky:
Najčastejším doplnkom, ktorý majú skoro všetci emáci je piercing, väčšinou je v nose, ústach, obočí. Dievčatá nosia čelenky, prstene, náušnice. Populárne sú aj okuliare s obdĺžnikovitým rámom, ktoré nosia aj ľudia, ktorí ich vôbec nepotrebujú.
Vlasy:
Vlasy sú vyžehlené čiernej, červenej alebo inej neprirodzenej tmavej farby, prípadne odfarbené na blond. Ofina je dlhá, aby sme sa akože nepozerali na svet.
Líčenie:
Chlapci aj dievčatá si robia výrazné čierne očné linky. Dievčatá používajú čiernu mascaru, trošku ružovej farby na líčka, ružový, červený alebo priehľadný lesk na pery.

Emo music

20. prosince 2006 v 16:24
Emo je druh hudby, ktorý sa zakladá na otvorenom vyjadrení pocitov. Fanúšikovia tejto hudby sa nazývajú "emo kids". Emo je široký pojem, ktorý sa vzťahuje na veľa odlišných druhov hudby. Punk ovplyvnený emom nie je často nič iné, než melodický, úprimný, emocionálny punkrock. Ten často nemá žiadne spojenie s pôvodným emom, ktorý je charakterizovaný dlhými tiahnúcimi sa songami a vokálnym kontrastom medzi konvenčným spevom, ľahkým šeptom, štekavým revom a plačom alebo vzlykaním. Očistné oslobodenie emócií, ktoré je extrémne mocné a dráždivé. Texty ema sú väčšinou o nešťastnej láske, smrti, beznádeje, zrade, samovraždách, nenávisti a podobných radostiach života.
Emo sa delí na:
a) Emo
Často ma dvoch hlavných spevákov, charakteristických tvrdými riffami a precíteným (občas mierne patetickým) podaním songov. Napr. : Taking Back Sunday
b) Screamo
Podobne emu, avšak rovnako dôležitý ako spev je tam tak isto krik až rev. Ľahko ovplyvnený metalom a hardcorom. Napr. : Underoath
c) Emocore
Gitarový punkrock stredného tempa s emocionálnymi vokálmi/textami. Často označovaný ako "post-hardcore", pretože ho hraje veľa muzikantov, ktorý sú unavení obmedzeniami hardcoru. Môže tak tiež používať popové prvky pre uhladený zvuk. Napr. : Atreyu
d) Post-emo indie rock
Novy obrat ema, ktorý je charakterizovaný "iskrivými" gitarami, ľahkými bicími a mäkkými vokálmi, menej drsný než iné druhy ema. Môže zabrúsiť do oblasti syntetizátorov a iných novovlnnych postupov. Napr. : The Get Up Kids
e) Hardcore emo
Extrémne hlasný, drsný, neprikrašľovaný druh ema. Charakterizovaný ohlušujúci spätnou väzbou, spontánnymi výbuchmi citu, maximálnym prahom revu a hustou distorciou elektrických gitár. Napr. : Comeback Kid

ja a EMO

20. prosince 2006 v 16:11 | xXx_Sabeth_xXx |  O mne
O EMO ako o štýle som sa dozvedela len nedávno. Nemôžem o sebe povedať, že som EMO, lebo to nie je pravda. Som mix všetkých štýlov. Nemám jeden štýl podľa ktorého sa riadim, skôr si berem z každého štýlu to najlepšie a s čím súhlasím. Chodím na punkové koncerty, na hip- hopove a texno party, ska party... Vidíte ten kontrast kontrast? Keď som sa o tom rozprávala s jedným kamarátom povedal, že to je môj vlastný, originálny štýl. Áno toto som ja. Ale mam taký pocit že pomaličky sa zo mňa stáva EMO. Ale ešte pred objavením EMO som zdieľala podobné pocity ako majú emaci len som nevedela, že existuje niečo ako je EMO. Chápete plačem, keď som smutná, teším sa, keď som šťastná. V emo je všetko o citoch. A preto sa mi to páči. Budem sa robiť že všetko je v poriadku, keď trpím? Veď preto sa to vola EMO, čiže emotion, emotional.
Akú hudbu počúvam? Počúvam všetko čo je dobré, čo sa mi páči, načo mam práve náladu. Ibaže dobré je pre každého niečo iné. Pre mňa je to hlavne punk, metal(okrem symphony heavy metalu, gothic metalu a im podobným štýlom), hardcore, EMO, ska, rock, pop, hip hop, občas(ale vážne len občas a to musí byť fakt dobrý...ale dlho sa mi nestalo aby som si ho pustila) trošku rapu(nemecký je fakt hrozný...emám, punkáčom a metlákom môže spôsobiť vážnu poruchu zdravia:)). Pravdepodobne jediný štýl ktorý fakt nemám rada je texno a väčšinu rapu, prípadne trápny slovenský hip hop a rap okrem Kontrafaktu. Akceptujem všetky štyly, pretože každý z nás má iny vkus. Ľudia ktorí sa mi asi najviac páčia povahou sú punkáči a emáci Samozrejme, že nie všetci. Neviem či by som si rozumela s tvrdým punkáčom. Zatiaľ som nepočula aby vás na punkovom koncerte okradli ako je to napríklad na hip hope, kde im nerobí problém ukradnúť vám celú kabelku so všetkými vecami.
Nechodím oblečená celá v čiernom, nemám čierne vlasy a nemám podvýživenú postavu ako väčšina emákov. Nevyzerám ako EMO ani ako punkáčka. Páči sa mi štýl obliekania EMO, ale neviem či by som tak chcela vyzerať, keďže ani EMO ne som. A možno aj som. Mám blond vlasy, dlhu ofinu(aspoň niečo EMO):D a normálnu postavu. Je pravda, že čierna je jedna z mojich naj farieb, ale aby som bola v nej celá, to teda nie. Nechcem vyzerať ako pohrebák. Podľa mňa super kombinácia je bielo- čierna, čierno- ružová a farba zelená. Radšej som aspoň trochu farebne oblečená.
A tiež nie som až taká smutná ako niektorí vyznávači štýlu EMO, i keď občas dostanem depku a začnem o všetkom premýšľať. Rada premýšľam o živote a aký ma zmysel. Väčšinou však dôjdem k záveru, že môj život nemá zmysel. Ale nechajme túto tému radšej tak...Život sa snažím užiť si, veď je len jeden. A možno nie. Čo keď naozaj existuje reinkarnácia a minulé životy? Ale keďže to neviem, žijem tak ako chcem.
A čo EMO boys? To sú ti najkrajší chalani na svete. Čierne dlhšie vlasy, dlhá ofina, chudá nižšia postava. . Škoda len, že na našom Slovensku ich je tak málo. ,, Emo je ako novodobý romantizmus."...povedala sandra

EMO abeceda

19. prosince 2006 v 21:15 | xXx_Sabeth_xXx |  EMO
A is for Alone
ako Osamelý................a vždy sa stazujes ze to tak je B is for Bracelets
ako Náramky...........proste nejaké ozdoby na zápestí C is for Crying
ako Plač D is for Dyed Black Hair
ako vlasy odfarbené na čierno E is for Emotion
ako Emocie.........a zvelicování vsetkeho co máš F is for Floorpunch
ako pád na dno G is for Glasses
ako okuliare.........s hrubým čiernym rámom
H is for HeartBreak
ako Zlomené Srdce I is for the Intense Pain ako Intenzivna Bolest..............ktorá pochádza z neopetované lásky J is for Jilted Lover
ako Zhrzený Milovník
K is for Kissing
ako bozkávanie..........a stažuješ sa , že se nemáš s kym bozkávať L is for Labeling Yourself
ako sebaohodnoteineM is for Mood Swings
ako Houpající Se Nálada N is for Never
ako Nikdy................. nebudeš mať priatelov, co se o tebe budou zajímat O is for Old Man Pants
ako Staré Pánské Trenýrky P is for " Picked Last In Gym Class"
ako "Poslední koho si ve tríde vyberou v telocviku" Q is for Questioning
ako vypočúvanie............... či máš vôbec nejakú cenu R is for Remembering
ako pamatanie Si................. casu,ked boli veci krásné a potom sa stazujes ako ta tvoj zivot vycerpava S is for Sweaters
ako Svetry T is for Thrift Stores
ako lacné obchody U is for Underdeveloped Muscles
ako Málo Vyvinuté Svaly.................. V is for Veganism
ako Vegetarian.........W is for Whining
ako nútenie............. X is for X-Girlfriends
ako Bývalá..........aa hovoriš len o tom kolko bolesti ti priniesla Y is for Your
ako Tvoje............ nepotrebna existencia Z is for Zooming
ako Zoom.......... v tvojom fotáku, pretoze si fotograf

Na rozveselenie

12. prosince 2006 v 21:40
Romski spoluobcania:D:
Cigáň si robí autoškolu. Prejde v poriadku križovatkou a inštruktor sa ho pýta:
- Iba tak pre zaujímavosť, aká tam bola značka?
A cigáň:
- Hliníková, vrátime sa?
Príde cigáň na úrad práce:
Cigáň: - Chcem prácu.
Úradníčka: - Nóó, máme tu miesto pre riaditeľa banky.
Cigáň: - Robíte si srandu?
Úradníčka: - Vy ste začali!
- Dežo, počul som, že Ti zomrela žena.
- Hej zomrela.
- A na čo zomrela?
- Ná však já nevím ani na čo žila!
Ach ta laska:
Príde muž domov z posilňovne a hovorí: "bolia ma všetky svaly ale to je dobré keď bolia tak rastú. V tom sa rozbehne jeho manželka, kopne ho do rozkroku, muž sa zvíja v bolestiach a žena nato: "keď bolí, tak nech rastie."
Manželský rozhovor po svadobnej noci:
- Drahá moja, ako som zistil minulú noc, nebol som prvý.
- Miláčik môj, ako som zistila minulú noc ja, tak ani posledný.
Prečo je štúdium lepšie ako SEX?
1. Nie je problém nájsť nikoho, s kým to budeš robiť.
2. Keď si unavený, môžeš to nechať a pokračovať neskôr.
3. Môžeš skončiť predčasne bez pocitu viny, či zahanbenia.
4. Keď otvoríš knihu, nemusíš mať starosť o to, kto ju mal pred tebou.
5. Trochu kávy a môžeš to robiť celú noc.
6. Keď nedokončíš kapitolu, nebude sa o tebe hovoriť, že si expert na baterky.
7. Môžeš to robiť a súčastne jesť a pozerať sa na televíziu.
8. Nedostaneš sa do trápnej situácie, keď ťa v najlepšom pristihnú rodičia.
9. Nemusíš pri tom ani odložiť polliter.
10. Keď si si nie istý, môžeš požiadať spolubývajúceho o pomoc!
Skolske casy:
Nová učiteľka zoológie sa na hodine pýta Móricka:
- Chlapče, od akého vtáka je toto vajce ?
- Neviem.
- A toto?
- Neviem.
- A toto?
- Takisto neviem.
- Zle, veľmi zle, ako sa voláš?
Móricko si stiahne trenírky a hovorí:
- Skúste uhádnuť podľa vajec!
Deti mali za domácu úlohu napísať sloh s použitím vety "Mama je len jedna". Učiteľka vyvolá Janka, nech prečíta, čo napísal a Janko hovorí:
"Moja mama mi každé ráno pripraví skvelé raňajky, nachystá mi do školy desiatu, pribalí Müsli tyčinku, dá pusu na líčko a odvezie ma do školy. Mama je len jedna."
Janko dostane za svoju úlohu jednotku a číta Marienka:
"Mám rada svoju mamu. Vie sa pekne obliekať, chodí pekne
upravená a stále na mňa myslí. Kupuje mi nové šaty, topánočky a veci do školy. Mama zarába veľa peňazí a chodíme spolu s ňou a ockom každý rok k moru. Mama je len jedna."
Učitelka horko zaplakala nad svojím platom, no Marienke dala jednotku. Napokon vyvolala Móricka a ten číta:
"Minule som prišiel domov, zafajčený byt, v popolníku plno
špakov, všade popol, rozhádzané fľaše od piva. Matka vyvalená na gauči, v jednej ruke pivo, v druhej cigareta, kruhy pod očami a reve na mňa:
"Móóóóóóric! V chladničke sú dve fľaše piva, prines ich sem!"
Prídem ku chladničke, otvorím ju a kričím:
"Mamáááááááá, je len jednááááá..."
Ako sa volá western spoza školských lavíc?
Sedem nedostatočných!
-"Zobuďte svojho kolegu", hovorí profesor študentovi na prednáške.
-"Prečo ja? Však vy ste ho uspali!"

Nakupujeme snowboardovú dosku

12. prosince 2006 v 21:14 | sabeth |  Boardlife
Doska je najdrahšia časť výbavy. Zväčša platí - čím je drahšia tým väčší výkon od nej môžte čakať. Veľa lacnejších dosiek obsahuje staršie a lacnejšie technológie, kvôli tomu, aby cena bola nižšia. Rozdiel medzi najlacnejšími a najdrahšími kusmi, ak sa na ne postavíte, je viac než citeľný. Doska môže veľmi ľahko určovať hornú hranicu toho, čo dokážete zajazdiť na svahu, v rampe aj na skokoch. Musíte si stanoviť výkonnosť, ktorú chcete dosiahnuť a podľa toho minúť peniaze na dosku.
::: Príklady vrchných modelov dosiek využívaných profesionálmi...
Ride, model DH.Forum, model Lauri Heiskari.Burton, model Custom.Nitro, model MFM.

Typy dosiek

Dosku si kupujete podľa toho, čo budete jazdiť. Dosky sú vyrábané podľa určenia - začiatočnícke dosky na zjazdovky, dosky na freeride do prašanu, dosky na freestyle skákanie, či špeciálne modely na slajdovanie bední a zábradlí v snowparkoch, dosky do u-rampy...
Doska na čistý freeride v prašane musí byť dlhšia, aby nadnášala v prašane. Dosky na slajdovanie sú zas veľmi krátke a veľmi mäkké. Dosky na skoky musia poskytovať vhodný pop (pružnosť pri odraze), ale určitú mäkkosť na koncoch kvôli "prepáčivosti" pri dopadoch. Špeciálne vyvíjané dosky do u-rampy majú špeciálne tvary, rádiusy ohnutia hrany a sú zväčša tvrdšie. Dosky na boardercross bývajú veľmi tvrdé.
Dobré firmy uvádzajú na doskách a vo svojich katalógoch určenie dosky a aj jej tvrdosť pri všetkých svojich modeloch. Z popisu a tabuliek sa dá vyčítať, či je doska viac na freeride alebo freestyle, atď.

Konštrukcia jadra dosky

Existuje niekoľko základných konštrukcií jadier dosiek, ktoré si firmy prispôsobujú, aby mohli ponúkať svoje vlastné špeciálne technológie a konštrukcie. Dobré firmy pripájajú k doske aj nákres vnútornej konštrukcie.
Dobré dosky majú v 99% drevené jadro. Spôsob uloženia dreva, kombinácie s rôzne uloženým laminátom, rôzne iné kombinácie uloženia dreva v jadre, typ dreva, si každá firma vymyslí tak, aby mohla zodpovedne prehlásiť, že urobila všetko, aby dosky patrili medzi najlepšie na svete. Aj medzi doskami s dreveným jadrom existujú rozdiely a najlepšie je orientovať sa podľa odporúčaní skúsenejších jazdcov.
Naproti tomu najhoršie dosky sa (na škodu kupcov) neustále vyrábajú, predávajú za lacný peniaz a ich konštrukcia sa nazýva "PU sendvič". Ide o výlisok z umelých hmôt a poznať ich podľa šedo-čiernej bočnej časti, aj keď toto býva často maskované sidewallom inej farby. Jadro týchto dosiek sa veľmi rýchlo opotrebováva (rádovo po pár týždňoch) a jazdec často nevie, že už dlho jazdí na nepoužiteľnej doske. Aj napriek lákavým cenám v hypermarketoch môžme zodpovedne prehlásiť, že ide o vyhodené peniaze, aj pre začiatočníkov. Kupujte iba dosky s dreveným jadrom!
Okrem spomínaných dvoch sa vyskytujú rôzne špeciálne konštrukcie, ako napríklad tzv. "honeycomb" (značka Sims), ktorý obsahuje pevný hliníkový profil v tvare včelích plástov.

Sidewall/cap

Riešenie dosky okolo hrán sa delí na dve metódy: cap-construction a sidewall. Cap bol pár rokov moderný, ale v princípe sa nepresadil.
Sidewall má svoje výhody v pevnosti, ak narazíte napr. na kameň. Navyše je celkom dobre opraviteľný v servisoch, v prípade ak vyvalíte hranu. Sidewall pomerne dobre drží hranu, ale tu ide hlavne o konštrukciu jadra. Dosky so sidewallom sú zväčša pevnejšie v oblasti medzi viazaniami než cap dosky.
Cap sa používa pri ľahkých "atletickejších" doskách, je efektný a dodáva mierne ostrejší feeling pri jazde na hrane a jej zarezávaní do snehu (ale to je vyslovene vec vkusu). Dosky s capom bývajú často tenšie než sidewallové. Cap je dosť jemný a môže sa poškodiť pri nárazoch o kamene pri freeride. Hrana je často jemnejšia než pri sidewallových modeloch. Cap je náchylný k tzv. delaminácii, tj. odlepení laminátovej vrchnej časti dosky od hrany, čo nie je nič nebezpečné, pokiaľ si nenecháte vniknúť vodu z roztápajúceho sa snehu do dreveného jadra, ktoré môže napučať a oslabiť. Bezdôvodná delaminácia sa dá pomerne bez problémov reklamovať, alebo aj zalepiť. Vyvalená hrana pri cap-konštrukcii sa pomerne ťažko opravuje kvôli tenkosti dosky pri hrane.
V sezóne 2006-2007 predstavila značka Ride uretánový sidewall lepšie absorbujúci nárazy (na slajdovacie bednea zábradlia) a vibrácie pri jazde. Niektoré firmy tiež začali vyrábať dosky s hrubšími a tým pádom odolnejšími hranami.

Sklznica

Sklznice sú rôzne a pre kupujúceho majú dva efekty - rýchlosť a potreba starať sa o ne. Starať sa treba o každú sklznicu (tj. hlavne voskovať, ale o tom v inom článku). Rýchle, závodné sklznice vyžadujú viac starostlivosti a tie "pomalšie" nedosahujú síce potrebnú rýchlosť, ale podľa výrobcov, ale i z praxe - nevyžadujú toľko voskovania. Najrýchlejšie sklznice sa vyvýjajú v chemických laboratóriách a obsahujú prímesi rôznych látok, aby lepšie kĺzali.
Klasické sklznice sú zväčša pomenované menom "sintered" (niektoré firmy sa priznávajú, že sklznice vyrába iba pár firiem na svete a berú ich od nich) a sú číslované číslami ako 5000 alebo 10000. Číslo znamená niečo ako pórovatosť sklznice = počet mikrodierok na určitú plochu sklznice. Čím má sklznica viac pórov, tým je rýchlejšia, lebo dokáže do seba absorbovať viac vosku, ktorý odpudzuje spod sklznice vodu. Také sklznice však aj vyžadujú častejšie voskovanie. Sintered sklznice sa vylepšujú napríklad prímesami irídia, čo pridáva na sklze.
Grafitové sklznice sú rýchle čierne sklznice, ktoré vyžadujú asi najviac voskovania.
Moderné, najmä grafitové sklznice majú na povrchu vybrúsené malé ale viditeľné vrypy v smere jazdy, ktoré umožňujú topenie snehu pod doskou a odvádzajú kvapky vody, čím je sklznica ešte rýchlejšia.

Directional & Twintip a inzerty

Directional dosky majú posunuté jadro aj zápustné matice (tzv. inzerty) smerom dozadu, aby umožňovali jednoducho nastaviť "backstance", čiže postoj s ťažiskom mierne od stredu dosky dozadu.
Twintip dosky sú symetrické dosky s jadrom aj inzertami umiestnenými symetricky na stred. Ide o freestyleové dosky umožňujúce rovnocennú jazdu na normál aj naopak, na switch, určené na skákanie a slajdovanie v snowparku.
Najvyššie modely u značiek majú dvojnásobný počet inzertov (medzi každými dvoma pármi bol pridaný ešte jeden pár), čím zlepšujú možnosti presného nastavenia polohy viazania na doske.

Ročník, model, jazdec

Obchody predávajú najmä najnovšie modely, ale aj dosky stojace na sklade už rok. Dobre si pozrite katalógy na túto sezónu a internet a vedzte, do čoho vrážate peniaze. To, že doska stojí v obchode už dlho môžte rozpoznať aj napríklad podľa toho, že má suchú sklznicu (biele jemné šupinky), pretože drvivá väčšina výrobcov dodáva dosky s krásnou hladkou sklznicou napustenou voskami od výroby, a ten sa postupne vysušuje. Pozrite si odporúčania výrobcu, kto z profi jazdcov danej firmy na doske jazdí.
Veľmi často, hlavne tí, ktorí sa jazdeniu venujú už dlhšie, sledujú známych pro-jazdcov. Pokiaľ nájdete v časopisoch alebo videách (príp. na svahu) jazdca, ktorého jazdenie vás inšpiruje a chceli by ste sa mu priblížiť, treba si zistiť na akej doske jazdí a či náhodou jeho firma nevyrába jeho pro-model. Príp. v katalógoch alebo k doskám priložených letáčikoch si nájdete informáciu o tom, ktorý jazdec sa podielaľ na vývoji konrétneho modelu. Ak teda chcem jazdiť to, čo daný človek, je veľmi pravdepodobné, že konkrétne tento model dosky bude pre mňa ten najvhodnejší. Ale!!! - daná rada neplatí pre začiatočníkov a ľudí úplne fyzicky odlišných od pro-jazdca. Tí totiž väčšinou bývajú menšej až strednej postavy, takže, ak máš viac ako 185 cm a viac ako 85 kg, treba tento fakt zobrať do úvahy.

Geometrické parametre dosky - šírka v "páse"

Pre jazdcov s veľkými číslami nôh znamená užšia doska problém a preto výrobcovia často vyrábajú širšie "wide" modely pre ľudí s väčšou nohou (šírka v páse okolo 265 mm)... Ďalej do u-rampy sa vyrábajú dosky užšie v páse (šírka v páse pod 250 mm pri doske cca 158 cm). Veľa freestyle jazdcov uprednostňuje či už na snowparkové skoky alebo do backcountry o málinko širšie modely (šírka v páse 254-255 mm pri doske cca 158 cm).

Geometrické parametre dosky - dĺžka

Dĺžka dosky by mala zodpovedať hlavne vašej váhe a výške, ale aj druhu jazdenia, pre ktorý si ju vyberáte a vašej jazdeckej úrovni. (Ak chcete jazdiť freeride, big airs na big jumps alebo v big pipes berte pár cm navyše, viď hore.) Napr. človeku s 80 kg a 180 cm bude asi najviac vyhovovať cca 159 cm doska. Pokiaľ je to však už zdatnejší jazdec treba určite dosku minimálne tak dlhú. Zaručí lepšiu stabilitu pri vyšších rýchlostiach, alebo dopadoch po väčších a vyšších poletoch. Menšia váha a výška a nižšia jazdecká úroveň - kratšie prkno. Dievčaťu s výškou 165 cm a váhou do 60 kg napr. bude vyhovovať niečo okolo 150 cm. Freestylová doska by vám mala siahať zhruba pár cm pod bradu. Rôzne modely dosiek majú svoje obmedzenia na výšku a váhu jazdca, preto pozrite katalóg alebo leták priložený k doske.

Geometrické parametre dosky - sidecut

Sidecut je bočný oblúkový výrez, ktorý udáva doske "piškótový" tvar. Udáva sa v metroch polomeru kruhu (resp. 3 kruhov pri kvadratických sidecutoch), ktorý by vytvoril spomínaný oblúkový výrez. Čím menší sidecut, tým rýchlejšie doska zatáča na hrane a tým menšie oblúky je schopná vyrezať do svahu. Veľkosť sidecutu by mali uvádzať katalógy a letáky priložené k doskám. Od cca roku 2000 sa vyrábajú dosky s kvadratickým sidecutom, ktorý je zložený z troch kruhov rôzneho priemeru na začiatku, v strede a na konci dosky. Kvadratický sidecut údajne lepšie kopíruje počiatok prebeh a výjazd z oblúku a bol pôvodne objavený hlavne pre jazdenie v u-rampe. Avšak dnes sa opäť objavujú veľmi úspešné freestyle dosky s kruhovým sidecutom, ktorý sa chová veľmi prirodzene.

Geometrické parametre dosky - effective edge

Effective edge, čiže efektívna hrana je dĺžka hrany, cez ktorú je sa snowboard schopný opierať o svah pri jazde na hrane. Rovnako dlhé dosky môžu mať rôzne dlhé efektívne hrany. Dlhá efektívna hrana je dobrá na to, že doska lepšie drží v oblúkoch na hrane. Dĺžka efektívnej hrany by mala byť uvedená v katalógoch a letákoch priložených k doskám.

Geometrické parametre dosky - dĺžka nose-u a tailu

Dnes sa vyrábajú dosky s dlhším nosom (špička, nose) než kedysi, lebo od väčšiny dosiek sa vyžaduje aj jazdenie v hlbokom snehu, čo s krátkym nosom nejde. Tiež sa používa dlhší tail (chvost), v prípadoch keď sa doska robí so zámerom ustávať veľké skoky profíkov a hovorí sa tomu "snappy" tail. Niektoré z dosiek určených na freeride alebo boardercross sa stále vyrábajú s kratšími tailami. Každá firma si vyvinula vlastné tvary a dĺžky pre nose aj tail, zväčša podľa odporúčaní ich profi jazdcov. Dĺžka a zdvih nose-u a tailu by mala byť uvedená v katalógoch a letákoch priložených k doskám.

Dizajn

Samozrejme, že dizajn nie je na jazdenie podstatný, ale prečo sa necítiť lepšie na krajšej doske? Najznámejšie značky si dizajny nechávajú vytvoriť u známych a avantgardných umelcov. Mnohé dizajny navrhujú sami jazdci a odrážajú ich osobné zážitky. Jasné farby môžu tiež pekne oživiť vaše fotografie.

Starostlivosť o dosku

O dosku sa treba starať. Najmä o sklznicu, ktorú treba pravidelne voskovať, viď Náučný článok: Voskovanie sklznice. Pravidelne voskovaná sklznica vydrží omnoho viac. Ak jazdíte zjazdovky a nehobľujete slajdovacie zábradlia a bedne, treba sem tam nechať nabrúsiť v servise hrany.
Pozor na kamene, keď nie je pod snehom dostatočný tvrdý snehový základ. Ryhy v sklznici sa vždy dajú zaliať, ale vyvalená hrana môže byť problém.

V prípade kúpy ojazdenej dosky zhodnoťte poškodenia

Ak kupujete jazdenú dosku, overte si úroveň tzv. prešľapnutia dosky, tj. či je jadro dosky opotrebované alebo nie. Prešľapnutá doska sa - keď sa položí na rovnú podložku - dotýka podložky celou plochou, je rovná a nemá už prehyb (vporiadku je, keď stred dosky aspoň polcentimeter nad podložkou). Prešľapnutá doska nemá potrebnú pevnú pružnosť a je nepoužiteľná.
Ak kupujete ojazdenú dosku, všímajte si horespomínaný prešľap, ryhy a prípadné bubliny na sklznici (niektorým menej kvalitným doskám sa odlepovala sklznica pri hranách od jadra a vznikali bubliny), prípadnú delamináciu (dobre opravená delaminácia nemusí byť nič hrozné), v najhoršom prípade opravené vyvalené hrany.
Doskám používaným na freestyle, najmä slajdovanie zábradlí a bední, ale aj pri dopadávaní skokov, sa môžu popukať hrany. Puknutá hrana však nie je zásadnou závadou, pokiaľ sa zlom nezačal rozchádzať.

Záruka a možnosti reklamácie

Záruka a možnosti reklamácie sú dôlezité veci. Snowboard stojí veľa peňazí a preto sa treba u predajcov informovať aká je REÁLNA možnosť vyreklamovania snowboardu v prípade objavenia sa VÝROBNEJ chyby. REÁLNU možnosť zdôraznujeme preto, že povinnosť vybaviť reklamáciu v prospech spotrebiteľa vyplýva predajcovi zo zákona. Ak ten však nakúpil tovar z nejakej jednorázovej ponuky pochybného dovozcu, ktorý o 2 mesiace už nebude existovať, je dosť možné, že s vybavením reklamácie bude problém. Obchodník vás bude naťahovať a kým sa to vybaví, bude jar - zima zase netrvá až tak dlho.
VÝROBNÚ chybu zdôrazňujeme preto, že nemôžete od nikoho očakávať, že vám vyreklamuje chybu spôsobenú vašou vinou a nesprávnym zaobchádzaním. Aj snowboard je vec zničiteľná, s ohraničenou životnosťou a treba sa k nej tak správať. V ŠPECIALIZOVANÝCH PREDAJNIACH by s vybavením oprávnenej reklamácie nemal byť problém, keďže tieto spolupracujú s reálne fungujúcimi a osvedčenými distribútormi. Všeobecne sa dá povedať, že dosky od renomovaných snowboardových firiem sa reklamujú jednoduhšie ako neznačkové, ale aj neznačkové sa možu dať vyreklamovať - záleží od dovozcu. Preto sa o reklamačných podmienkach určite vopred informujte pred kúpou.

Najlepšie značky

V posledných rokoch máte na slovenskom trhu výber z naj značiek ako Burton, Ride, Nitro, Forum, Rossignol, Elan. Pre začiatočníkov a menej pokročilých sú od 2005 na Slovensku za veľmi dobré ceny k dispozícii dostatočne kvalitné dosky s celodreveným jadrom značiek Lamar a 5150 - asi najlepšia voľba pre začiatočníka v pomere cena/výkon.

Hostel

10. prosince 2006 v 20:22 | sabeth |  Stories from my life
Jedneho krasneho vecera, ked slniecko uz davno spalo,babka s dedkom taktiez, dve dievcatka isli pozerat filmik. Kedze bola hlboka noc rozhodli sa pozerat nejaky hororcek alebo thrillericek. Z bohatej ponuky filmov rozhodli sa pozerat Hostel. Bol to jeden krasny mierumilovny film ktory ich materinsku krajinu zobrazil jedna radost. No dost bolo idealnych predstav a vratime sa do reality. No takze Hostel- vsetci alebo aspon vacsina viete zhruba o com to je. Slovensko je jedna spinava chudobna krajina, kde sa najviac ceni vrazda Americana. Policia je tu ako STB, spolupracuje s mafiou a marnicou. Ziju tu len detske gangy, prostitutky, ,,cestny" policajti, a vrahovia cudzinocov. Bratislava= ceska socialisticka dedina. Prostredie bolo doslova ako v stredoveku.
DEJ:
Traja asi 20 rocny chalani sa vyberu na cestu po Europe.Na Slovensko pridu vlakom ktory je urcite vyradeny z prevadzky. Zeleznicna stanica je mala, v skutocnosti je to stanica nejakej malej dediny na SK. V ,,Bratislave" sa ubytovali v hosteli, ktory fakt nebol az taky hrozny. Boli tam nejake cinanky,nemky,polky...Na izbe boli s dvoma holkami. Super spolu vychadzali a bolo mi super az kym jeden z nich zahadne nezmizol aj s jednou cinankou. Oboch ich sialeny chirurg mucil a potom zabil.takto skoncil aj druhy z partie. Treti (Jay Hernandez) sa taktiez dostal do muciarne ale nastastie utiekol. Medzitym stihol zachranit kamaratku tej cinanky ktora uz zomrela. Teraz pride najbrutalnejsia scena. Chirurg jej vypaloval oko,ale Jay ho zabil. Oko jej trcalo na svale, ktory Jay prestrihol. Na toto som sa vazne nemohla pozerat, ale Renca to videla taqze ked chcete detaily spytajte sa jej:D. Spolu isli na vlakovu stanicu, ale ked sa ta holka uvidela v sklenenej tabuli, hodila sa pod vlak. Jay odcestoval vlakom, ked si odrazu vsimol ze je tam chirurg, ktory ho chcel zabit a ktory zabil aj jeho kamaratov. Na WC mu Jay najprv odrezal prsty a potom mu podrezal krk.
Film nema pointu a ani poriadny dej. Je dost trapne takto zobrazit Slovensko. Ja byt hlupym a naivnym Americanom tak si poviem ze nikdy nepridem na Slovensko.

Blog27

6. prosince 2006 v 17:52 | Sabeth - bus33 |  Music
BUS33
U LA LA LA
Uh la la la

Uh la la la la la la
La la la la la la la la

uh la la la I love you baby
Uh la la la la stay with me
Uh la la la I love you baby
Uh la la la la stay with me /2x

I, I got your love, you got my mind
Can take my hands but you won't take my life
Don't waste my time bring me your love
And baby you can be mine

I never wanted this to happen to me but I feel
Your love is right and I will always be there yeah

Uh la la la I love you baby
Uh la la la la stay with me
Uh la la la I love you baby
Uh la la la la
Uh la la la la la la
La la la la la la la la

You got to be a friend, got to be right
Don't hurt me boy then I will say goodbye
Don't bring me down, don't stand so close
Oh baby don't fool around

I never wanted this to happen to me but I feel
You love is right and I will always be there yeah

Uh la la la Ilove you baby
Uh la la la la stay with me
Uh la la la I love you baby
Uh la la la la [stay with me o'right]

'Cause you baby you know you make it right
My blood pressure rise high I got hype
I don't know why I know you think I'm obsessive
The type of guy I can be over possesive
Giving all that I can give best wishes
On how we live just us two is I really true
Love me tonight till the sky turn blue
Tonight is the night so tell me what you wanna do

I never wanted this to happen to me but I feel
stay with me and I will always be there yeah
Uh la la la...

emo pics

5. prosince 2006 v 21:12 | xXx_Sabeth_xXx |  EMO

EMO boys

5. prosince 2006 v 21:05 | xXx_Sabeth_xXx |  EMO

EMO

3. prosince 2006 v 16:03 | xXx_Sabeth_xXx |  EMO
Taqze co je EMO?Emo je hudba,EMO je zivotny styl. Hudba je vlastne akoby punkrock, kde sa dava velky doraz na city. A o tom vlastne EMO je. O citoch. Emo je vlastne emotional=citovy. Vzniklo v osemdesiatych rokoch v USA. Neskor sa premenoval na emocore, co je skratka pre "emotional hardcore". Odporucam prelozit si EMO texty. Pre priklad uvadzam nejaqe skupinky: AFI, Alexisonfire, Brand New, Bright Eyes, Coheed and Cambria, Death Cab For Cutie, Fall Out Boy, From First to Last, Funeral for a Friend, Hawthorne Heights, My Chemical Romance, Panic! at the Disco, Senses Fail, Something Corporate, The Starting Line, Story of the Year, Taking Back Sunday, Thursday, The Used.
Móda a kultura
Ako emo su oznacovane dva rozne styly obliekania. Prvy vychadza z "indie emo" sceny 90. rokov a ma vazby na indie rock a punk-rock. Zahrnuje oblecenie obnoseneho vzhladu, typicky v khaki farbach. Tricka byvaju mensie, s obrazkami v style 80. rokov. Tasky a batohy byvaju zdobene zicherkami a odznakmi roznych kapiel.
Druhy popularny styl je tmavsi a vyznacuje sa narovnanymi vlasmi nafarbenymi na tmavo (typicky ciernou, cervenou, alebo nejaky neprirodzeny odtien tmavej farby). Muzi nosia zenske nohavice, obvykly je pearcing pier ci obocia a tmavy make up (u zien i muzov; najvyraznejsia je cierna ceruzka na oci, ale vyskytuju sa aj cervene ocne tiene). Castym doplnkom su okuliare s tlstymi tmavymi obruckami, ktore obcas nosia i jedinci ktory okuliare nepotrebuju.
Oblubenou obuvou su ciny alebo skate boty.
Mnoho ludi si mysli ze EMO boys & girls sa casto sebaposkodzuju, hlavne si podrezavaju zili. Nebudem hovorit ze je to totalna blbost, pretoze priznavam ze su ludia ktori to robia ale tito nemusia byt uplne psychicky vyrovnany. K tomuto su vedeni hlavne niektorymi textami v ktorych sa o tom pise.